Aktualności

Wspólna Przestrzeń

To był rok pełen wydarzeń w Pasażach Tesco

 

2019 to dla przestrzeni Pasaży Tesco rok bardzo udany i niezwykle aktywny.  W 11 miastach przez 4 miesiące od marca do czerwca, w ramach Wspólnej Przestrzeni przy współpracy z NGOs, odbywały się warsztaty dla klientów Pasaży Tesco. Natomiast w listopadzie i grudniu swój początek miała nowa odsłona Wspólnej Przestrzeni Pasaży Tesco, tym razem w postaci kreatywnej #warsztatowni. Wydarzenia odbywały się w pięciu polskich miastach.

 

Szczególną rolę we Wspólnej Przestrzeni odgrywała tematyka spotkań. Każdy miesiąc charakteryzował się konkretnym obszarem działań, a proponowane w ramach #warsztatowni aktywności były dostosowane do aktualnej pory roku. Każde ze spotkań miało nieco odmienny charakter.

 

W marcu komunikację skierowaliśmy do kobiet, które miały możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach, warsztatach florystycznych, a także poznawały tajniki makijażu. Kwiecień to z kolei miesiąc mieszkańców. Klienci dowiedzieli się, w jaki sposób wypełnić swój PIT, zorganizowane też były warsztaty wielkanocne. Pod hasłem „Rodzina i Przyjaciele” upłynął maj. Ponieważ w tym miesiącu swoje święto obchodziły mamy, zaprosiliśmy je wraz z dziećmi do udziału w warsztatach (m.in. przygotowywanie prezentu dla mamy, tworzenie bransoletek, warsztaty stylizacji i makijażu). Czerwiec został poświęcony pomocy sąsiedzkiej. Klienci brali udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy.

 

Motyw przewodni listopada to natura – zaprosiliśmy naszych klientów do stworzenia lasu w słoiku, obrazów z kory i mchu – wszystko pod okiem doświadczonych ekspertów. Grudniowa edycja #warsztatowni swoją tematyką nawiązywała do magii Świąt – wspólnie malowaliśmy bombki, dekorowaliśmy pierniki i tworzyliśmy stroiki na wigilijny stół.

 

Zarówno listopadowe aktywności w ramach #warsztatowni, jak i te zaplanowane na grudzień, były okazją do świetnej zabawy, pomysłem na twórcze spędzanie wolnego czasu, a przede wszystkim, źródłem wiedzy i praktycznych umiejętności. Wspólna Przestrzeń Pasaży Tesco umożliwiła integrację i dzielenie swoich pasji z innymi.

 

Już w lutym rusza kolejna edycja #warsztatowni – tym razem królować będą serca, czerwień i wszystko, co może się kojarzyć z Dniem Zakochanych.