Aktualności

Maxi Zoo odpowiada na apel „Pogotowia dla Zwierząt”. Do psów ze schroniska w Radysach trafiła ponad tona karmy.

Sieć sklepów dla Zwierząt Maxi Zoo w odpowiedzi na apel Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt”, przekazała 1 350 kilogramów karmy dla poszkodowanych psów ze schroniska w Radysach. Karma w całości zostanie przekazana na wsparcie podstawowych potrzeb żywieniowych ponad 1000 podopiecznych Stowarzyszenia w Radysach, w tym psów, które szczęśliwie znalazły opiekę i schronienie w domach tymczasowych.   

 

Interwencja w Radysach trwa od 17 czerwca br. Prokuratura zabezpieczyła jako dowód w sprawie 1060 psów i przekazała je pod opiekę 5 organizacjom. Cześć psów znalazła opiekę w innych schroniskach, m.in. we Wrocławiu i Warszawie. Część psów trafiła też do domów tymczasowych.

Od czasu interwencji opiekujemy się nimi na miejscu i przez cały czas wysyłamy psy do zaprzyjaźnionych schronisk, organizacji i zgłaszających się osób prywatnych. Do dziś wyjechało ponad 500 zwierząt. Odbierających psy zaopatrujemy w karmę, dlatego tak ważne jest, aby było jej jak najwięcej. Dzięki takim inicjatywom, jak ta firmy Maxi Zoo możemy je wyposażyć w karmę, której brakowało w Radysach. W imieniu zwierząt bardzo dziękujemy za przekazanie 1350 kg karmy. Spożytkujemy ją właściwie – poprawimy dobrostan zwierząt, które do tej pory karmione były odpadami rzeźnymi najgorszej kategorii – komentuje Grzegorz Bielawski, Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”.

 

Sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo w odpowiedzi na apel Stowarzyszenia, podjęła decyzję o przekazaniu 1350 kg karmy. Niezależnie od tego, pracownicy sieci przeprowadzili wewnętrzną zbiórkę środków niezbędnych do pielęgnacji psów, które zostały przekazane wraz z karmą od Maxi Zoo.

Z ogromny smutkiem przyjęliśmy informację o dramatycznej sytuacji i losie psów w schronisku w Radysach. Nie mogliśmy obok tej tragedii przejść obojętnie, bo żadne zwierzę nie zasługuje na takie traktowanie. Dlatego podjęliśmy decyzję o natychmiastowej pomocy dla poszkodowanych psów i przekazaliśmy 1350 kg karmy. Ten dramat szczególnie nas poruszył, bo wiele psów jest starszych i schorowanych, dodatkowy stres i okoliczności w jakich przyszło im żyć, ściska za serce. Mamy nadzieję, że takich przypadków będzie jak najmniej, a wszystkie zwierzęta przebywające w schroniskach będą miały opiekę na jaką zasługują. Jako Maxi Zoo wierzymy, że ten drobny gest przyczyni się do poprawy i zaspokojenia podstawowych potrzeb bytowych tych zwierząt. Zdajemy sobie sprawę, że to nie wyczerpuje wszystkich potrzeb jakie mają, dlatego zachęcamy każdego z osobna do wsparcia podopiecznych w Radysach w miarę swoich możliwości, każdy gest się liczy – komentuje Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

 

U podstaw działalności sieci sklepów dla zwierząt Maxi Zoo leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.


Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2019 roku Maxi Zoo Polska po raz 5 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2019 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt. Aktualnie spółka dysponuje ponad 45 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu, Szczecinie i Zielonej Górze. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – https://www.maxizoo.pl/. W czerwcu br.  Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 6000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnym wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Selcec Gold czy Dogs Creek.