Aktualności

Kreatywne zabawy z dziećmi

2020 rok to czas, kiedy wszyscy rodzice wspinali się na wyżyny swojej kreatywności, wymyślając rozrywki swoim pociechom, nierzadko łącząc je z pracą w trybie home office. Dlatego można śmiało powiedzieć, że w 2021 wszyscy jesteśmy już znawcami w tym temacie ? Dlatego dziś mamy dla Was kilka pomysłów na domowe zabawy dla dzieci, które sprawią, że Wasze maluchy będą szczęśliwe.

 

  1. Baza

Nieśmiertelna zabawa, która daje dużo radości każdemu dziecku. Co będzie potrzebne? Wyłącznie to, co już macie w domu – koce, prześcieradła, którymi przykryjesz stół albo konstrukcję z krzeseł, w środku które Wasza pociecha może się ukryć.

  1. Rysowanie wielkoformatowe

Potrzebujecie jedynie rolkę szarego papieru, którą rozwijacie na podłodze pokoju, a następnie przyklejacie do powierzchni, aby płótno Waszego małego malarza się nie poruszało. Teraz dziecko może malować i rysować na caaaaałej podłodze!

  1. Obowiązki domowe też mogą być zabawą

Tak, tak, to nie żart! Wspólne wykonywanie codziennych czynności ma kilka sporych plusów: uczymy malucha obowiązkowości i pokazujemy mu, że jego pomoc może być pełnowartościowa. Wieszanie prania i przypinanie go kolorowymi spinaczami może być super zabawą ?

 

A Wy, jakie macie sposoby na spędzanie czasu w domu z maluchem?