Aktualności

Nasi mali przyjaciele

Zwierzęta domowe to nie tylko psy i koty. W naszych domach towarzyszą nam różne gryzonie, króliki, rybki, ptaki, płazy i gady. Każde z nich przynosi radość swoim właścicielom, ale też wymaga specjalnej pielęgnacji i odpowiednio wyposażonego miejsca do życia.

Dla rybek akwarium, to oczywiste. Dla płazów i gadów – terraria. A co dla gryzoni czy królików? Klatka, ale jaka? A ptaki? Co zrobić, by czuły się dobrze? Maxi Zoo oferuje szeroki asortyment produktów dla małych zwierząt, do końca kwietnia dostępnych w specjalnej promocji -20% przy zakupie minimum trzech produktów (promocja jest dostępna wyłącznie w sklepach stacjonarnych).

Dom dla gryzonia

Przy wyborze klatki dla gryzoni musimy pamiętać, że będzie ona dla nich praktycznie całym światem, musi więc być wystarczająco duża, by nasi ulubieńcy mogli w niej wygodnie mieszkać. Na pewno musi tam być miejsce na domek, miseczkę, kuwetę oraz część dzienną – z miejscem do zabawy, dostosowanym do wybranego gatunku pupila. Doradcy z Maxi Zoo chętnie podpowiedzą, jakie elementy najlepiej pasują do temperamentu i zwyczajów danego gatunku.

Płazy i gady w odpowiednim terrarium

Zależnie od hodowanych przez nas płazów lub gadów wybieramy inny rodzaj terrarium. Jeśli mamy w domu płazy i niektóre gady ze strefy umiarkowanej, najlepiej jest wybrać terrarium nieogrzewane wilgotne. Jako podłoże można zastosować torf lub jego mieszankę z piaskiem – pomoże to utrzymać właściwą wilgotność. Inny rodzaj terrarium to ogrzewane półsuche lub suche. Powinna w nim panować temperatura 20-30 stopni Celsjusza, która jest odpowiednia dla większości gadów ze strefy umiarkowanej. Jeśli zdecydujemy się na hodowanie gadów zamieszkujących tereny pustynne i półpustynne, by zapewnić im odpowiednie warunki, powinniśmy zaopatrzyć się w terrarium ogrzewane suche. Do tego oczywiście każde z nich powinno być odpowiednio wyposażone wewnątrz – kamienie, korzenie, piasek itp. Część ścianek bocznych możemy pokryć odpowiednim tłem – które możemy wykonać samodzielnie lub kupić w sklepie.

Królik w cylindrze?

Ani w cylindrze, ani „luzem” na zewnątrz domu. Jeśli chcemy zapewnić naszym milusińskim bezpieczny ruch na świeżym powietrzu, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne klatki. Króliki mogą poruszać się swobodnie po mieszkaniu, jednak dobrze jest im zapewnić miejsce, gdzie będą czuły się bezpiecznie i będą mogły się schronić, gdy będą zmęczone. Króliki, podobnie jak koty, bez problemu można nauczyć załatwiać się do kuwety, należy jednak pamiętać, że osobniki niewykastrowane mogą chcieć oznaczać teren. Czasami właściciele tych uroczych zwierzątek mają problem związany z próbami obgryzania przez nie kabli (które powinny zostać odpowiednio zabezpieczone jeszcze przed pojawieniem się nowych domowników), w takiej sytuacji najlepiej zapewnić im różne zabawki, gałązki czy gryzaki, na które będą mogły przenieść swoją chęć podgryzania wszystkiego, co pod łapką.

Komfort dla ptaków

Części z nas odpowiednie miejsce dla ptaka kojarzy się z uroczą, zakończoną kopułą klatką. To zupełnie błędne skojarzenie, bo nawet mały ptak, taki jak kanarek, potrzebuje klatki o minimalnych wymiarach 60x50x40, choć oczywiście im będzie większa, tym lepiej. Przy większych ptakach lub większej ich liczbie należy dobrać jej wymiary do potrzeb przyszłych domowników. Dobrym wyborem są klatki z wysuwanym dnem, co ułatwia sprzątanie odchodów. Oprócz wody, karmika i żerdzi warto zapewnić naszym skrzydlatym przyjaciołom basenik do kąpieli czy różnego rodzaju zabawki.

Wolność dla rybek

Nie dosłownie, ale jeśli pragniemy hodować rybki, zapomnijmy o szklanych kulach, w których rybki po prostu się męczą. Akwarium powinno być duże, dobrze napowietrzone i odpowiednio urządzone, tak, by rybki mogły swobodnie pływać i czuć się tak „jak ryby w wodzie”. Nawet jeśli jesteśmy początkującymi akwarystami, nie zaczynajmy naszej przygody od małego akwarium, bo zapewne bardzo szybko będziemy chcieli wymienić je na większe. Wbrew pozorom – im większe akwarium, tym mniej pracy. Uważa się, że akwarium o pojemności powyżej 54 litry zaczyna wytwarzać własne środowisko wodne, dzięki czemu nasze rybki będą miały doskonałe warunki do życia.

Pełna miseczka

Jeśli mamy wątpliwości co do sposobu karmienia naszych małych przyjaciół, warto skorzystać z wiedzy doradców w sklepach Maxi Zoo. Pomogą wybrać najlepszą dla danego gatunku karmę i uwzględnią różne aspekty, na przykład indywidualną aktywność pupila.

 

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2019 roku Maxi Zoo Polska po raz 5 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2019 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt. Aktualnie spółka dysponuje 50 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Gdańsku, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu, Szczecinie i Zielonej Górze. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu br. Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 6000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.